Wersje językowe:  PL  EN  DE

Upływający czas to problem każdego z nas. Pojawiające się oznaki starzenia, takie jak zmniejszenie jędrności skóry czy jej znaczące zwiotczenie sprawiają, że nie tylko zmienia się nasz wygląd, ale co za tym idzie — czujemy się coraz mniej atrakcyjni. Istnieją jednak zróżnicowane sposoby na efektywne przeciwdziałanie zjawisku starzenia, a jednym z nich jest mezoterapia.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który zapobiega starzeniu się naskórka, wpływa na poprawę mikrokrążenia oraz elastyczności skóry. Mezoterapia igłowa jest jednym z najlepszych zabiegów, dzięki któremu można cieszyć się młodym wyglądem bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Najlepsze efekty można uzyskać już po kilku seriach, stąd też nic dziwnego, że mezoterapia igłowa jest tak popularnym zabiegiem.

na podzamczu

Jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu w głąb skóry właściwej oraz tkanki podskórnej substancji aktywnych. Mieszanka dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, a zabieg przeprowadzany jest z użyciem nowoczesnego urządzenia, jakim jest dermapen, w odległości od 5 do 15 milimetrów od siebie. W mieszance najczęściej występują takie składniki jak:

 • kwas hialuronowy,
 • kwas polimlekowy,
 • witaminy,
 • oligoelementy
 • aminokwasy.

Aby jednak zabieg był maksymalnie przyjemny i komfortowy dla pacjenta, na miejsca jego wykonania nakładana jest warstwa kremu znieczulającego. Dzięki temu dyskomfort powstający przy wkłuwaniu się igłą jest zminimalizowany.

Mezoterapia igłowa ma wiele zastosowań. Można ją przeprowadzać między innymi na twarzy i skórze głowy. Dzięki odpowiedniej mieszance zmarszczki ulegają zmniejszeniu, a skóra zostaje ujędrniona. Mezoterapia jest zabiegiem, który stosuje się także w leczeniu cellulitu i rozstępów. Do zabiegu mezoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na pierwszej wizycie przygotowawczej nasi specjaliści poinformują o sytuacjach, w których niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu – należą do nich między innymi ciąża, cukrzyca, jak również opryszczka.

 

 Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa z zasady przeznaczona jest dla pacjentów, którzy pragną istotnie poprawić powstałe defekty skórne oraz zwolnić proces starzenia się skóry. To także bardzo prosty sposób na poprawienie ogólnej kondycji skóry. Chęć poprawy estetyki wyglądu skóry może być przeznaczona zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Dzięki mezoterapii możliwe jest to, aby składniki odżywcze mogły dotrzeć do miejsc niedostępnych dla kosmetyków aplikowanych tradycyjnym sposobem – poprzez smarowanie powierzchni skóry. Poza tym podawane substancje wspomagają produkcję kolagenu i elastyny, przez co pacjenci zauważają spłycenie zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. Mezoterapia jest także traktowana jako nieinwazyjna (lecz równie skuteczna) m

etoda poprawy wyglądu skóry przez konieczności ingerencji chirurgii plastycznej. Jeżeli więc zauważycie u siebie zmiany związane z oznakami starzenia, warto rozważyć umówienie się na zabieg, jakim jest mezoterapia igłowa.

Wskazania

Wskazania do wykonania zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa, to przede wszystkim chęć likwidowania drobnych zmarszczek w obrębie twarzy wraz z pozbyciem się widocznych przebarwień skóry. To mezoterapia igłowa pozwala na znaczące spowolnienie procesu starzenia się skóry. Zabieg ten przeciwdziała także powstawaniu nadmiernych ilości cellulitu, a zarazem redukcję występowania widocznych na skórze rozstępów. Pacjenci nie zdają sobie często sprawy z tego, że podawany w konkretne miejsce koktajl składników odżywczych wzmacnia struktury naczyń krwionośnych.

Przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa posiada także szereg przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Należą do nich czynniki takie jak:

 • Obecność stanów zapalnych skóry w miejscu wykonania zabiegu
 • Nieleczona cukrzyca
 • Przyjmowanie antybiotyków przez pacjenta
 • Aktualnie przebywana ciąża
 • Opryszczka
 • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych

Jak przygotować się do zabiegu?

Mezoterapia igłowa nie wymaga od pacjentów żadnego przygotowania, jednakże podjęcie pewnych kroków może przybliżyć ich do osiągnięcia konkretnych efektów. Warto zadbać o cerę, gdyż im lepiej będzie ona ukrwiona i odżywiona, tym skuteczniej działają podawane preparaty. Zalecamy także całkowite zmycie makijażu oraz dezynfekcję miejsc na skórze, gdzie będzie wykonywana mezoterapia igłowa.

Oprócz regularnego suplementowania organizmy witaminami warto przemyśleć także rzucenie lub chociaż ograniczenie palenia wyrobów tytoniowych. Na dym tytoniowy składa się szereg substancji, które wpływają negatywnie na stan skóry. Wystarczy tylko wspomnieć o znaczącym obkurczeniu naczyń krwionośnych, czy wypłukiwaniu szeregu witamin z organizmu. Efektem długotrwałego palenia papierosów jest cera o kolorze zbliżonym do szarości.

Ile zabiegów należy wykonać, by osiągnąć optymalne efekty?

Każda kuracja z tego zakresu dostosowywana jest do indywidualnego stanu skóry oraz potrzeb pacjenta poddającego się mezoterapii. Zalecamy jednak wykonywanie przynajmniej od 3 do 6 serii zabiegów, w zależności od warunków skórnych. Powinny być one wykonywane w odstępach czterotygodniowych. Z uwagi na to, że mezoterapia igłowa nie daje efektów, które utrzymują się na stałe, warto także regularnie umawiać się na wizyty, pozwalające na podtrzymanie uzyskanych rezultatów. Wystarczającą częstotliwością takich spotkań będzie jedno na trzy miesiące lub też jedno na pół roku — wszystko zależne jest jednak od aktualnej kondycji skóry oraz efektów, jakie pragnie uzyskać pacjent.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia nie wymaga od pacjenta żadnych działań rehabilitacyjnych i bezpośrednio po jego zakończeniu możliwe jest udanie się do domu. Mimo tego, że możliwe jest lekkie zaczerwienienie skóry w miejscu wykonanych nakłuć, nie powinny one budzić żadnych zmartwień — znikną w przeciągu kilku dni. Należy jednak dopilnować tego, aby pić duże ilości wody oraz unikać opalania (także na solarium), palenia papierosów oraz spożywania alkoholu.

 

na podzamczuUmów wizytę