Wersje językowe:  PL  EN  DE

Każda kobieta wie, jak uporczywe i czasochłonne jest usuwanie owłosienia metodami domowymi. Niestety, zabieg ten jest absolutną podstawą codziennej pielęgnacji i higieny. Z tego powodu rekomendujemy wykonanie zabiegu depilacji  w profesjonalnym studio. Na Podzamczu jest salonem kosmetycznym, w którym wykonujemy depilację laserową Linscan. Jest ona powszechnie uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala zwalczyć problem odrastających włosków na długi czas. U niektórych pacjentek włosy w miejscach poddanych depilacji nie odrastają nawet przez 7 lat! Jednocześnie skóra na tym obszarze pozostaje przyjemnie gładka i aksamitna. Wykonanie serii zabiegów laserowych pozwoli Ci zrezygnować z maszynki, wosku oraz innych nieprzyjemnych i mało skutecznych metod domowych. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Profesjonalną depilację laserową wykona dla Ciebie nasz kosmetolog pracujący na sprzęcie najnowszej generacji.

Depilacja laserowa — informacje o zabiegu

Zastosowanie wiązki lasera w medycynie estetycznej, a zwłaszcza przy depilacji, jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem, pozwalającym cieszyć się z jedwabiście gładkiej skóry. Jest to niewątpliwie jeden z najskuteczniejszych i zarazem najbezpieczniejszych zabiegów świadczonych w naszym salonie. Sama depilacja laserowa skupia się na usunięciu nieestetycznie prezentujących się włosów wraz z mieszkami włosowymi z wybranych powierzchni skóry.

Na czym polega depilacja laserowa?

Sam zabieg laserem trwa stosunkowo krótko i nie powoduje dyskomfortu. Sprzęt, który wykorzystujemy, ma system chłodzenia, dzięki czemu depilacja jest praktycznie bezbolesna.

Linscan to zaawansowana aparatura, która umożliwia wykonywanie bezbolesnych zabiegów laserem. Ma głowicę o dużej powierzchni emitującą wiązkę lasera o skoncentrowanym działaniu. Precyzyjnie trafia w wybrane miejsce na ciele, skanując je liniowo, a następnie wychwytując i usuwając mieszki włosowe.

Jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, na podstawie którego specjalista poznaje szczegóły na temat jego zdrowia oraz szczegółów dotyczących aktualnie przyjmowanych leków. Następnym krokiem jest tak zwana próba laserowa, która pozwala pacjentowi odczuć moc lasera wykorzystywanego do depilacji, a na dodatek umożliwia specjaliście sprawdzenie tego, jak prezentuje się reakcja skóry na jej podrażnienie.

Wiązka lasera emitowanego na wybraną część wychwytuje melaninę (ciemny barwnik obecny w cebulkach włosowych). Podgrzanie melaniny przez impuls lasera sprawia, że jest ona uszkodzona wraz z całym mieszkiem włosowym, w sposób nieodwracalny. Cały ten proces nie szkodzi zdrowiu skóry, przez co depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.

Jak często korzystać z zabiegów depilacji laserowych?

Należy pamiętać o tym, że jednorazowy zabieg depilacji laserowej może nie przynieść pożądanych skutków. Powodem takiej sytuacji jest to, że włosy nie rosną nigdy w jednakowy sposób. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu, natomiast inne aktualnie są w fazie uśpienia i mają zbyt mało melaniny, aby laser mógł na nie zadziałać we właściwy sposób. Pożądaną częstotliwością powtarzania zabiegu jest jeden raz na miesiąc przez okres pół roku. Po upływie tego czasu depilacja laserowa powinna być wykonywana raz na rok.

Przeciwwskazania

Aby depilacja laserowa przyniosła zamierzony efekt, musi zostać wykonana przynajmniej kilka razy. Zazwyczaj już 6 sesji wystarczy, aby całkowicie usunąć zbędne owłosienie i zahamować pojawianie się nowych włosków. Kosmetolog opracowuje plan przebiegu terapii, wykonując zabiegi laserem w odstępach co 4 — 6 tygodni. Ten sam specjalista kwalifikuje również pacjentkę do depilacji z wykorzystaniem Linscan. Podobnie jak inne zabiegi laserem, również ten nie powinien być wykonywany, gdy pacjentka:

 • jest w ciąży lub karmi piersią,
 • cierpi z powodu choroby nowotworowej, epilepsji lub cukrzycy,
 • boryka się z problemem bielactwa, łuszczycy lub bliznowców,
 • ma zdiagnozowane zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ma problemy skórę, zdiagnozowane alergie, rany lub podrażnienia na ciele.

Również przyjmowanie niektórych leków, w tym antybiotyków, czy brak możliwości unikania ekspozycji na słońce mogą stanowić przeciwwskazania do depilacji laserowej.

Wskazania

Podstawowym czynnikiem do wykonania zabiegu, jakim jest depilacja laserowa, jest nadmierne owłosienie. Zwłaszcza dla kobiet, wyraźnie widoczne włosy w miejscach takich jak ręce, nogi czy pachy są często źródłem dyskomfortu. Depilacja laserowa staje się wtedy najlepszą metodą na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia i jest znacznie skuteczniejsza niż tradycyjne metody depilacji. Zalecamy więc stosowane depilacji laserowej, gdy pacjent zmaga się z:

 • wyjątkowo gęstym owłosieniem
 • owłosieniem szybko odrastającym po depilacji
 • często wrastającymi włoskami
 • niemożliwością wykorzystania innych zabiegów depilacyjnych z powodów zdrowotnych

Przed depilacją laserową

Zanim przyjdziesz, aby wykonać u nas depilację laserową, prosimy o wcześniejszy kontakt. Dzięki temu odpowiemy na wszystkie pytania i ocenimy, czy depilacja w Twoim przypadku jest możliwa. Jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości, rozwiejemy je lub zaproponujemy inne zabiegi laserowe.

Aby depilacja laserowa mogła być wykonana w sposób poprawny, należy zastosować się do zestawu zaleceń naszego gabinetu:

 • należy zaprzestać samodzielnego usuwania owłosienia miesiąc przed wykonaniem zabiegu,
 • należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami miesiąc – trzy tygodnie przed planowaną datą wykonania zabiegu, a w przypadku kuracji z doustnym przyjmowaniem retinoidów, należy zaprzestać przyjmowanie leków pół roku przed zabiegiem,
 • miejsce, które będzie depilowane, należy dzień wcześniej ogolić maszynką,
 • należy zaprzestać opalania (w tym także korzystania solarium) na kilka tygodni przed rozpoczęciem zabiegu.

Po depilacji laserowej

Po wykonaniu zabiegu, jakim jest depilacja laserowa, w miejscu jego wykonania dochodzi do wystąpienia podrażnień oraz obrzęku okołomieszkowego. Nie należy jednak obawiać się ich pojawienia, gdyż zaczerwienienie skóry oraz wspomniany obrzęk ustępują w znacznym stopniu już po kilku godzin od zakończenia zabiegu, jednak należy wziąć pod uwagę to, że drobny dyskomfort może występować przez okres nawet kilku dni.

Po sesjach depilacji laserowej należy unikać:

 • ekspozycji skóry na słońce przez okres maksymalnie trzech tygodni
 • kosmetyków, które mogą podrażniać skórę (mowa tutaj o kosmetykach mających w składzie alkohol)
 • gorących kąpieli
 • zabiegów i kosmetyków złuszczających naskórek
Depilacja laserowa
Pojedynczy zabieg Pakiet 4 zabiegów Pakiet 6 zabiegów*
WĄSIK 100 zł 350 zł 500 zł
PACHY 200 zł 700 zł 1000 zł
BIKINI PŁYT. 200 zł 700 zł 1000 zł
BIKINI GŁĘB. 300 zł 1000 zł 1500 zł
BRZUCH 300 zł 1000 zł 1500 zł
PLECY 300 zł 1000 zł 1500 zł
KARK 300 zł 1000 zł 1500 zł
PRZEDRAMIONA 300 zł 1000 zł 1500 zł
RAMIONA 300 zł 1000 zł 1500 zł
ŁYDKI 400 zł 1300 zł 2000 zł
UDA 300 zł 1000 zł 1500 zł
CAŁE NOGIE 550 zł 2000 zł 2750 zł
BRODA 150 zł 500 zł 750 zł
LINIA BIAŁA 100 zł 350 zł 500 zł
*Pakiet 6 zabiegów - w tym 1 zabieg gratis
na podzamczuUmów wizytę