Wersje językowe:  PL  EN  DE
Blog – Podzamcze w Szczecinie

Mezoterapia igłowa a bezigłowa. Która wersja zabiegu będzie lepsza dla Ciebie?

TEST

Mezoterapia to popularny zabieg, który wykazuje wszechstronne działanie w zakresie poprawy kondycji skóry. Istnieją dwie metody mezoterapii: igłowa i bezigłowa. W tym artykule przedstawimy specyfikę każdej z nich i podpowiemy, która wersja zabiegu będzie dla Ciebie lepsza.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa (nazywana również iniekcją) to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jej podstawowym celem jest poprawa mikrokrążenia i elastyczności skóry oraz przeciwdziałanie starzeniu się naskórka. Polega na wstrzyknięciu w głąb skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji aktywnych jak np. kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, witaminy, oligoelementy czy aminokwasy. Mieszanka odpowiednio dobranych składników opracowywana jest adekwatnie do potrzeb pacjenta.

Mezoterapia igłowa nie jest bolesna. Podczas zabiegu wykonuje się mikronakłucia, kontrolując ich głębokość oraz ilość wstrzykiwanego preparatu. Jednocześnie to właśnie za sprawą iniekcji możliwe jest trafienie z substancją aktywną bezpośrednio do miejsca, które wymaga ingerencji.

Mezoterapia igłowa może być wykonana na twarzy i skórze głowy, a także w innych miejscach, w których pojawiają się oznaki starzenia, np. powiekach, szyi, dekolcie czy grzbietach dłoni.

Kiedy warto wybrać mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa polecana jest przede wszystkim osobom z oznakami starzenia oraz wyraźnymi defektami skóry spowodowanymi utratą jędrności i elastyczności. W przypadku skóry dojrzałej jest to doskonały sposób na poprawę ogólnej kondycji skóry. Preparaty wstrzyknięte pod skórę aktywnie działają niemal od razu, wspierając produkcję kolagenu i elastyny, a także wzmacniając strukturę naczyń krwionośnych. Dzięki mezoterapii igłowej można skutecznie spłycić zmarszczki, ujędrnić skórę, przeciwdziałać cellulitowi oraz zredukować rozstępy.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

W przypadku mezoterapii bezigłowej również stosowane są składniki aktywne, jednak różnice ujawniają się w sposobie ich aplikacji – są one wprowadzane za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości, wykorzystując przy tym zjawiska fizyczne zachodzące w skórze. Impulsy elektryczne powodują, że otwierają się kanały hydrofilowe, więc przez pewien czas błony komórkowe są lepiej przepuszczalne. W ten sposób preparaty mogą skutecznie docierać w głąb skóry w wybrane miejsce. Można użyć różnorodnych preparatów pielęgnacyjnych (np. regenerujące, odżywcze, nawilżające itd.), skutecznie zwiększając ich efektywność.

Kiedy warto wybrać mezoterapię bezigłową?

Mezoterapia bezigłowa znajduje wszechstronne zastosowanie w pielęgnacji skóry. Zalecana jest przede wszystkim w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej, gdyż wpływa na poprawę elastyczności i jędrności skóry, wspomaga redukcję zmarszczek, przebarwień, worków pod oczami i tzw. kurzych łapek. Poprawia też produkcję włókien kolagenowych, nawilżenie i odżywienie skóry. Jest to też najlepsza metoda dostarczenia cennych witamin i minerałów.

Oprócz tego mezoterapia bezigłowa pozwala na osiągnięcie dobrych efektów przy redukcji zmian trądzikowych.

Add CommentYour email address will not be published

na podzamczuUmów wizytę