Wersje językowe:  PL  EN  DE
Blog – Podzamcze w Szczecinie

Nietypowe sposoby redukcji tłuszczu. Skuteczne zabiegi na ciało

TEST

Walka z nadprogramowymi kilogramami czasem bywa nierówna. I choć kluczem do sukcesu jest zdrowa dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną, duże możliwości oferuje również medycyna estetyczna. Lekarze i kosmetolodzy w swojej ofercie posiadają liczne zabiegi, które ułatwiają kobietom uzyskanie wymarzonej sylwetki. Dzięki nim spektakularne efekty można osiągnąć znacznie szybciej niż w trakcie kilku miesięcy restrykcyjnej diety i treningów.  Wykorzystywane w tym celu nowoczesne technologie przyspieszają spalanie tłuszczu i redukcję cellulitu. Warto je poznać, by wiedzieć, które z nich cieszą się największą skutecznością.

Na czym polega endermologia?

Współcześnie jednym z najpopularniejszych zabiegów na spalanie tłuszczu i redukcję cellulitu jest endermologia. Nazywana jest również „masażem podciśnieniowym”, który działa na tkankę łączną skóry pacjenta, docierając do jej najgłębszych warstw. Endermologia może być stosowana praktycznie na całym ciele z wyłączeniem piersi. Zabiegu nie zaleca się osobom, które mają problemy z żylakami, chorują na zapalenia żył czy mają skłonności do naczyniaków. Przeciwwskazaniem są również infekcje skóry oraz ciąża.

Przed rozpoczęciem zabiegu należy założyć specjalny, przylegający do ciała kombinezon, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z urządzeniem do endermomasażu. Endermologia polega na pracy niewielkich rolek, znajdujących się w głowicy urządzenia, które zasysają skórę i rozbijają nagromadzone w niej złogi tłuszczowe. Rozbite komórki tłuszczowe następnie są wydalane z organizmu poprzez procesy metaboliczne. Taki masaż przyspiesza odchudzanie, zmniejsza widoczność cellulitu i modeluje sylwetkę, eksponując talię i zgrabne kształty. Co więcej, polepsza przepływ krwi i limfy, co ułatwia pozbycie się toksyn i nadmiaru wody.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg kriolipolizy?

Pozbycie się nadmiernych kilogramów ułatwia też kriolipoliza, która polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Nasycone kwasy tłuszczowe, odpowiadające za produkcję zbędnych komórek tłuszczowych, nie są odporne na działanie niskiej temperatury, przez co w procesie ich intensywnego schładzania można trwale je wyeliminować z organizmu. Obumarłe w trakcie zamrażania komórki wydalane są podczas przemian metabolicznych. Cały zabieg trwa nie mniej niż 60 minut i nie więcej niż 3 godzin. To, ile dokładnie będzie trwał, jest ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i zdecydowanie mniej inwazyjny niż chirurgiczne liposukcjeKriolipoliza nie wymaga też żadnych okresów rekonwalescencji, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.  Wykonywanie kriolipolizy zaleca się szczególnie osobom, u których tkanka tłuszczowa odkłada się miejscowo i jest odporna na inne metody odchudzania. Przeciwwskazaniami do jej wykonywania są natomiast choroby nerek, serca, wątroby oraz zaburzenia na tle krążeniowym czy nadwrażliwość na zimno. Zabiegu nie wykonuje się również u kobiet w ciąży i w trakcie menstruacji.

Add CommentYour email address will not be published

na podzamczuUmów wizytę