Wersje językowe:  PL  EN  DE

Mezoterapia igłowa

Wykonywane przez nas zabiegi mezoterapii igłowej pomagają zwalczać oznaki starzenia się. Dobrze dobrane regularnie powtarzane zabiegi pozwalają skutecznie zadbać o ładny owal twarzy i równą strukturę skóry. W połączeniu z zabiegami przy użyciu narzędzia Dermapen można uzyskać efekt zadbanej i znacznie odmłodzonej skóry. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który zapobiega starzeniu się naskórka, wpływa na poprawę mikrokrążenia oraz elastyczności skóry. To jeden z najlepszych zabiegów, dzięki któremu można cieszyć się młodym wyglądem bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Swoje usługi oferujemy wszystkim tym, którzy potrzebują odświeżenia skóry. Mezoterapia igłowa jest jednym ze sposobów, by ten efekt osiągnąć. 

na podzamczu

Jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu w głąb skóry właściwej oraz tkanki podskórnej substancji aktywnych. Mieszanka dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, a zabiegi mezoterapii igłowej w naszym gabinecie przeprowadzamy z użyciem nowoczesnego urządzenia, jakim jest dermapen. We wstrzykiwanej mieszance można znaleźć takie składniki jak:

 • kwas hialuronowy,
 • kwas polimlekowy,
 • witaminy,
 • oligoelementy
 • aminokwasy.

Klienci, którzy korzystają z mezoterapii igłowej, mogą liczyć na krem znieczulający pozwalający zmniejszyć dyskomfort w trakcie wykonywania zabiegów.

Mezoterapia igłowa ma wiele zastosowań. Można ją przeprowadzać między innymi na twarzy i skórze głowy. Dzięki odpowiedniej mieszance zmarszczki ulegają zmniejszeniu, a skóra zostaje ujędrniona. Mezoterapia jest zabiegiem, który stosuje się także w leczeniu cellulitu i rozstępów. Do zabiegu mezoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na pierwszej wizycie przygotowawczej nasi specjaliści poinformują o sytuacjach, w których niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu – należą do nich między innymi ciąża, cukrzyca, jak również opryszczka.

 

 Komu poleca się mezoterapię igłową?

Mezoterapię igłową polecamy wszystkim tym osobom, którzy pragną istotnie zniwelować powstałe defekty skórne oraz zwolnić proces starzenia się skóry. To także bardzo prosty sposób na poprawienie ogólnej kondycji skóry.

 Zalety mezoterapii igłowej to

 • „ułatwienie” drogi do miejsc trudno dostępnych składnikom odżywczym,
 • wsparcie produkcji kolagenu i elastyny,
 • spłycenie zmarszczek oraz ujędrnienie skóry,
 • przeciwdziałanie cellulitowi,
 • redukcja rozstępów na skórze,
 • wzmocnienie struktury naczyń krwionośnych.

Jeżeli więc zauważycie u siebie zmiany związane z oznakami starzenia, warto rozważyć umówienie się na zabieg mezoterapii igłowej.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

Nie wszystkie osoby chętne, by wykonać zabieg mezoterapii igłowej, mogą z niego skorzystać. Jest to związane z różnymi przeciwwskazaniami. Dlatego w trosce o Państwa bezpieczeństwo przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy wywiad. Do przeciwskazań mezoterapii igłowej należą:

 • obecność stanów zapalnych skóry w miejscu wykonania zabiegu
 • nieleczona cukrzyca,
 • przyjmowanie antybiotyków przez pacjenta,
 • bycie w ciąży,
 • opryszczka,
 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Mezoterapia igłowa nie wymaga od pacjentów żadnego przygotowania, jednakże podjęcie pewnych kroków może przybliżyć ich do osiągnięcia konkretnych efektów. Warto zadbać o cerę, gdyż im lepiej będzie ona ukrwiona i odżywiona, tym skuteczniej działają podawane preparaty. Zalecamy także całkowite zmycie makijażu oraz dezynfekcję miejsc na skórze, gdzie będzie wykonywana mezoterapia igłowa.

Wszystkim osobom zastanawiających się nad mezoterapią igłową polecamy regularną suplementację odpowiednio dobranymi witaminami czy też ograniczenie palenia wyrobów tytoniowych. Efektem długotrwałego palenia papierosów jest szara cera.

Ile zabiegów mezoterapii powinno się wykonać?

Naszym klientom zalegamy wykonanie 3 – 6 serii zabiegów mezoterapii igłowej, dzięki którym skóra odżyje. Osoby, które mają dość poważne problemy skórne, być może potrzebować będą większej ilości zabiegów. Powinny być one wykonywane w odstępach czterotygodniowych. Z uwagi na to, że mezoterapia igłowa nie daje efektów, które utrzymują się na stałe, zachęcamy wszystkich klientów do regularnych wizyt, dzięki którym będzie można podtrzymać uzyskane rezultaty. W takim wypadku wystarczy 1 spotkanie na 3-6 miesięcy. Wszystko zależy od tego, jakie efekty chce się uzyskać.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej

Wszystkim klientom decydującym się na zabieg mezoterapii igłowej zalecamy obserwację skóry i picie dużej ilości wody. Lekkie zaczerwienie skóry powinno zniknąć w ciągu kilku dni. Warto jednak dbać o odpowiednie nawodnienie i unikać opalania (także na solarium), palenia papierosów oraz spożywania alkoholu.

na podzamczuUmów wizytę