Wersje językowe:  PL  EN  DE

na podzamczu

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifing, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, to kolejna ciekawa propozycja dla osób, które chcą skutecznie pozbyć się zmarszczek i wzmocnić swoją skórę w naturalny sposób! Jego nazwa jest niezwykle kontrowersyjna, jednak możemy zapewnić, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod odświeżania wyglądu skóry. Wampirzy lifting polega na wstrzykiwaniu osocza bogatopłytkowego i pozwala na osiągnięcie niezwykle zadowalających efektów.

Co warto wiedzieć o wampirzym liftingu?

Wampirzy lifting jest zabiegiem o charakterze regeneracyjnym. Polega na wstrzyknięciu pacjentowi osocza bogatopłytkowego, wyekstrahowanego z krwi Pacjenta. Dzięki osoczu możliwe jest wypełnienie zmarszczek i poprawienie kondycji skóry. Zabieg ten jest alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, których bardzo często obawiają się pacjenci. Jest on również wybierany jako pewnego rodzaju zamiennik dla botoksu. Wampirzy lifting nie jest jednak wskazany dla każdego.

Osocze jest bogate w komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu (peptydy), odpowiedzialne za pobudzenie komórek do podziału, co sprzyja biologicznej odnowie skóry.

Wampirzy lifting przeznaczony jest dla osób, których skóra wymaga biostymulacji oraz odbudowy. Ten rodzaj zabiegu jest wskazany także dla alergików, którzy mogą być uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki. Osocze bogatopłytkowe pozyskane jest bowiem z ich własnej krwi, dlatego jest ono alergicznie obojętne i, co równie istotne, całkowicie bezpieczne oraz naturalne.

Przebieg i efekty zabiegu

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi pacjenta, którą następnie odwirowuje się w specjalnym urządzeniu. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe. Za pomocą mikronakłuć osocze podaje się śródskórnie lub podskórnie. Po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego z płytek krwi wydzielają się czynniki wzrostu, które powodują zwiększenie produkcji kolagenu i tworzenie nowych naczyń krwionośnych. By ten proces zaszedł i przyniósł oczekiwane rezultaty, należy pamiętać o dobrym stanie swojego zdrowia. Choroby przewlekłe, ciąża, a nawet zwykły stan zapalny (jak przeziębienie) uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego. Pierwsze efekty wykorzystania wampirzego liftingu są niemalże od razu, gdyż skóra wydaje się znacznie bardziej wypoczęta i odświeżona. Jednak długotrwałe rezultaty wstrzykiwania widoczne są po dwóch miesiącach od momentu wykonania zabiegu. Aby utrzymały się one przez maksymalnie długi czas, konieczne jest regularnie poddawanie się wampirzemu liftingowi.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • zmarszczki i bruzdy
 • suchość i zmęczenie skóry
 • brak odżywienia
 • pozbawienie elastyczności
 • cienie pod oczami
 • przebarwienia i blizny
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • przewlekłe schorzenia i zaburzenia pracy wątroby
 • zakażenia ostre i przewlekłe
 • stan zapalny
 • ciąża i laktacja
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • przyjmowanie leków przeciwzapalnych

Działania niepożądane:

 • zaczerwienienie skóry w miejscu wkłucia (ustępuje po 1 dniu)

Jak często wykonywać wampirzy lifting?

Wampirzy lifting jest wskazany w celu profilaktyki przeciwstarzeniowej oraz redukcji przebarwień, zmarszczek i blizn. Stąd też częstotliwość samego zabiegu zależna jest od indywidualnych cech skóry pacjenta, a także jego wieku. W celu osiągnięcia długotrwałych efektów zalecamy serię 3-4 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych, a następnie w celu podtrzymania dobrej kondycji skóry raz na 6-12 miesięcy. Po przekroczeniu 30 roku życia zalecamy wykonywanie tego zabiegu co najmniej raz w roku. Im starsza jest skóra, tym więcej zabiegów będzie wymagała, aby osiągnąć pożądany efekt.

Ten zabieg z pewnością docenią osoby mające alergię oraz ci, którzy dbają o naturalne piękno swojej skóry. Efekty, które uzyskasz po zabiegu, to: jędrna skóra, poprawienie jej kolorytu i ukrwienia, wygładzenie zmarszczek i fałdów. Skóra będzie odżywiona i będzie wyglądać na zdrowszą.

Czy zabieg osoczem bogatopłytkowym jest bolesny?

Zabieg z wykorzystaniem z osocza bogatopłytkowego mógłby wydawać się niezwykle bolesnym działaniem, zwłaszcza z powodu wstrzykiwania przygotowanych substancji. Jak się jednak okazuje, zabieg ten nie jest bolesny, a może jedynie budzić pewien dyskomfort. Aby zapewnić maksymalny komfort wszystkim pacjentom poddającym się wampirzemu liftingowi, nasz specjalista może przed dokonaniem nakłuć zaaplikować preparat znieczulająco-chłodzący (najczęściej w postaci żelu). Po samym zabiegu, mamy do czynienia z zaczerwienioną i podrażniona skórą. W niektórych przypadkach możliwe jest także wystąpienie drobnego obrzęku skóry i nadwrażliwości (w skrajnych przypadkach nawet siniaków), które powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. Pojawienie się innych skutków ubocznych jest niezwykle rzadkie — przy zachowaniu właściwej higieny osobistej, ryzyko ich wystąpienia jest zminimalizowane niemal do zera.

Zapraszamy do naszej placówki, która znajduje się przy ulicy Wielka Odrzańska 19, w mieście Szczecin. Zachęcamy również do kontaktu z gabinetem – telefonicznie, mailowo lub za pomocą specjalnego formularza kontaktowego znajdującego się na stronie. Nasi pracownicy odpowiedzą na Państwa pytania oraz pomogą w umówieniu wizyty w dogodnym terminie. Proponujemy zapoznać się także z pełną ofertą naszych zabiegów medycyny estetycznej, wśród których znajduje się między innymi powiększanie ust i kriolipoliza.

na podzamczuUmów wizytę