Wersje językowe:  PL  EN  DE

Powiększanie ust

Kwas hialuronowy nazywany jest przez wielu specjalistów i pacjentów eliksirem młodości, stąd też nic dziwnego, że jest on wykorzystany w medycynie estetycznej. Realizowane przy jego pomocy powiększanie ust to zabieg poprawiający wygląd ust, polegający na wstrzyknięciu preparatu wypełniającego. Daje to możliwość nadania im pożądanego kształtu oraz zwiększenia objętości czerwieni wargowej. Dodatkowym plusem zabiegu jest widoczna poprawa nawilżenia ust. Aby świadczyć usługi o możliwie najwyższej jakości, pracujemy na preparatach marki PRINCESS.

na podzamczu

 

Powiększanie ust – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy nazywany jest przez wielu specjalistów i pacjentów eliksirem młodości, stąd też nic dziwnego, że jest on wykorzystany w medycynie estetycznej. Realizowane przy jego pomocy powiększanie ust to zabieg poprawiający ich wygląd i polegający na wstrzyknięciu preparatu wypełniającego. Daje to możliwość nadania im pożądanego kształtu oraz zwiększenia objętości czerwieni wargowej. Dodatkowym plusem zabiegu jest widoczna poprawa nawilżenia ust. Aby świadczyć usługi o możliwie najwyższej jakości, pracujemy na preparatach marki PRINCESS.

Główną zaletą substancji jest jej zdolność do wiązania wody – już jedna cząsteczka jest w stanie związać ze sobą aż 250 cząsteczek wody. Z upływem lat ilość naturalnie występującego w organizmie człowieka kwasu stopniowo się zmniejsza – skutkuje to zmianami w poziomie nawilżenia skóry oraz degradacji włókien kolagenowych, czego efektem będzie powstawanie zmarszczek. Jednak dzięki zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego już po pierwszym zabiegu możliwe jest zaobserwowanie wyraźnego polepszenia stanu skóry.

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu

Kwas hialuronowy zyskał na popularności dzięki możliwościom, jakie oferuje oraz wysokiej skuteczności. Powiększanie ust z wykorzystaniem tego preparatu jest zabiegiem szybkim i bezpiecznym dla pacjenta. Należy jednak pamiętać, że jest to składnik, który ulega zanikowi podobnie jak jego naturalne pokłady w organizmie człowieka. W celu utrzymania efektu konieczne jest powtarzanie zabiegu.

Wskazania:

 • wąskie wargi
 • przesuszanie ust
 • zmarszczki wokół ust
 • utrata objętości ust
 • skóra postarzała
 • asymetria

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i laktacja
 • Aktywne wirusy
 • Gorączka
 • Leki przeciwzakrzepowe
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Skłonność do przerostu blizn
 • Obecność reakcji alergicznych na kwas hialuronowy

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Zabieg, jakim jest powiększanie ust, polega na wstrzyknięciu w okolice ust kwasu hialuronowego. Przed jego wykonaniem należy unikać sauny oraz przyjmowania leków zawierających ibuprofen przez przynajmniej trzy dni poprzedzające zabieg. Odradzamy poddawanie się silnemu wysiłkowi fizycznemu dzień przed umówioną wizytą. Warto także dbać o nawodnienie organizmu poprzez picie dużych ilości wody.

Podawanie kwasu hialuronowego realizowane jest przy pomocy ampułko-igły bądź specjalnej kaniuli (budową przypomina ona tradycyjny wenflon i pozwala na podanie kwasu przy pomocy możliwie najmniejszej liczby wkłuć). Preparat ten musi być rozprowadzony we właściwy sposób, przez co bezpośrednio po wstrzyknięciu kwasu, specjalista rozmasowuje usta. Rekonwalescencja po zabiegu, jakim jest powiększanie ust, jest niezwykle krótka i tak naprawdę po jego wykonaniu pacjent może wrócić do normalnego trybu życia. Ilość podawanego kwasu hialuronowego przystosowana jest do potrzeb pacjenta oraz pożądanego efektu.


Modelowanie ust

Powiększanie ust to nie jedyny zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jaki realizujemy. W naszym gabinecie realizujemy również modelowanie ust. Zabieg ten daje znacznie subtelniejsze efekty i wykonywany jest w zbliżony sposób. Usta po jego wykonaniu są pełniejsze i uwydatnione, a w przypadku jakichkolwiek asymetrii warg, możliwe jest ich wyrównanie. Stają się one sprężyste i gładkie, a cały zabieg trwa około 30 do 40 minut.

Efekty zabiegu

Zaraz po zabiegu usta są delikatnie opuchnięte i obrzmiałe. Możliwe jest powstanie widocznego zasinienia czy też drobnych krwiaków. Efekt usta uzyskują po około 5 dni od aplikacji preparatu. Zyskują odpowiednie nawilżanie oraz kształt, który utrzymuje się około 6 – 12 miesięcy. Istnieje jednak niskie prawdopodobieństwo znacznie szybszego wchłonięcia się preparatu. Czas degradacji wstrzykniętego preparatu zależny od uwarunkowań organizmu pacjenta.

na podzamczu

Dla bezpieczeństwa pacjenta umówionego na zabieg odradzamy wizyty w saunie czy solarium przez 7 dni od momentu wykonania powiększania lub modelowania ust. Pacjent powinien także unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez 3 dni i podobnie jak przed zabiegiem — zalecamy picie dużych ilości wody.

Zapraszamy do naszej placówki w mieście Szczecin przy ulicy Wielka Odrzańska 19. Zachęcamy także do zapoznania się z pełną ofertą naszego salonu kosmetycznego. Wśród popularnych zabiegów, na które bardzo często decydują się nasi klienci, znajduje się między innymi mezoterapia igłowa, czy masaż podciśnieniowy.

na podzamczuUmów wizytę