Wersje językowe:  PL  EN  DE
Blog – Podzamcze w Szczecinie

Zabiegi na cellulit a dieta. Dlaczego to powinno się łączyć?

TEST

Według statystyk, cellulit może występować nawet u 95 proc. kobiet. Niestety często jest on powodem kompleksów, dlatego też warto dowiedzieć się, jakie są sposoby radzenia z tym problemem. Okazuje się jednak, że najbardziej efektywne jest połączenie zabiegów na cellulit z dietą. Z czego dokładnie to wynika i jakie metody są w tym zakresie szczególnie polecane?

Skąd problem z cellulitem?

Zanim przystąpi się do walki, warto dowiedzieć się, co jest przyczyną pojawiania się naszego przeciwnika. Jeśli chodzi o cellulit, to przyczyny problemu są złożone i obejmują m.in.:

  • brak aktywności fizycznej,
  • działanie hormonów,
  • nadmiar stresu doprowadzającego do wzrostu kortyzolu,
  • niewłaściwa dieta, złożona przede wszystkim z wysoko przetworzonych produktów,
  • zbyt mała podaż płynów, zwłaszcza wody.

Jak widać przyczyny powstawania cellulitu są złożone, dlatego też walka z nim musi odbywać się na kilku różnych frontach.

Jak kompleksowo walczyć z cellulitem?

Jak doradzają specjaliści, problem ten trzeba próbować niwelować dzięki kilku różnym metodom. Najlepsze efekty daje zwłaszcza zmiana diety, połączona z różnego rodzaju zabiegami na ciało, takimi jak np. użycie dermomasażera, który pomaga w rozbiciu tkanek tłuszczowych oraz sprzyja likwidacji cellulitu. Takie zabiegi oczywiście poprawiają także krążenie, czyli działają na jedną z kilku przyczyn tego problemu skórnego.

Niestety same zabiegi to za mało, aby trwale pozbyć się cellulitu. Okazuje się bowiem, że podstawą jest zmiana stylu życia, w tym przede wszystkim diety. Dieta antycellulitowa powinna obejmować przede wszystkim takie produkty jak:

  • produkty bogate w magnez i cynk, w tym pestki dyni, orzechy oraz groch,
  • produkty z chromem, w tym m.in. zbożowe,
  • napoje takie jak matcha i guarana,
  • kwasy tłuszczowe omega-3, w tym przede wszystkim tłuste ryby morskie, najlepiej z ekologicznych źródeł.

Czego natomiast bezwzględnie unikać w przypadku diety na cellulit? Będą to wszelkie produkty powszechnie uznawane za niezdrowe, w tym słodycze, słone przekąski, produkty z tłuszczami trans oraz inne wysoko przetworzone zawierające dużo dodatków, barwników i konserwantów. Niestety w ogromnym stopniu przyczyniają się one do pogłębiania problemu cellulitu, dlatego warto zdecydowanie je ograniczyć lub całkowicie wyeliminować.

Jak widać zabiegi na cellulit oraz zdrowa dieta to odpowiednie połączenie, które pozwala trwale i skutecznie zniwelować ten problem. Jeśli nie wiesz jak zacząć, koniecznie odwiedź nasz salon medycyny estetycznej. Zaproponujemy Ci nie tylko odpowiednie zabiegi, ale także wskażemy, co dokładnie zmienić, aby pozbyć się cellulitu.

Add CommentYour email address will not be published

na podzamczuUmów wizytę