Wersje językowe:  PL  EN  DE

Depilacja laserowa

Efekt jedwabiście gładkiej skóry można łatwo i dość szybko uzyskać dzięki zabiegom depilacji laserowej. Domowe metody usuwania owłosienia mogą być nie tylko uporczywe i bolesne, ale i czasochłonne. Chcemy, by wszystkie kobiety były superkobiece, a zabiegi depilacji laserowej sprawiają, że paniom przybywa pewności siebie i radości z własnej kobiecości. Wykonujemy depilację laserową metodą Linscan. Jest ona powszechnie uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala zwalczyć problem odrastających włosków na długi czas. U niektórych pacjentek włosy w miejscach poddanych depilacji nie odrastają nawet przez 7 lat! Kobiety, które zdecydują się na serię zabiegów, mogą na długi czas zapomnieć o maszynce czy wosku. Depilacja laserowa pozwala usunąć nieestetycznie prezentujące się włosy wraz z mieszkami włosowymi z wybranych powierzchni skóry.

Oferujemy depilację laserową, dzięki której można uzyskać efekt jedwabiście gładkiej skóry. Zabieg depilacji laserowej jest niezwykle skuteczny, a efekt utrzymuje się przez wiele tygodni. Dzięki depilacji laserowej można usunąć nieestetycznie prezentujące się włosy wraz z mieszkami włosowymi z wybranych powierzchni skóry.

Na czym polega depilacja laserowa?

Osoby, które zawiodły się na usuwaniu owłosienia za pomocą maszynki, wosku czy depilatora, z pewnością docenią zalety lasera. Depilacja laserowa jest krótkim zabiegiem i nie powoduje dyskomfortu. Sprzęt, który wykorzystujemy, ma system chłodzenia, dzięki czemu depilacja laserowa jest praktycznie bezbolesna.

Linscan to zaawansowana aparatura, która umożliwia wykonywanie bezbolesnych zabiegów laserem. Ma głowicę o dużej powierzchni emitującą wiązkę lasera o skoncentrowanym działaniu. Precyzyjnie trafia w wybrane miejsce na ciele, skanując je liniowo, a następnie wychwytując i usuwając mieszki włosowe.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, na podstawie którego specjalista poznaje szczegóły na temat jego zdrowia oraz szczegółów dotyczących aktualnie przyjmowanych leków. Następnym krokiem jest tak zwana próba laserowa, która pozwala pacjentowi odczuć moc lasera wykorzystywanego do depilacji, a na dodatek umożliwia specjaliście sprawdzenie tego, jak prezentuje się reakcja skóry na jej podrażnienie. 

Wiązka lasera emitowanego na wybraną część wychwytuje melaninę (ciemny barwnik obecny w cebulkach włosowych). Podgrzanie melaniny przez impuls lasera sprawia, że jest ona uszkodzona wraz z całym mieszkiem włosowym w sposób nieodwracalny. Cały ten proces nie szkodzi zdrowiu skóry, przez co depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.

Jak często korzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Należy pamiętać o tym, że jednorazowy zabieg depilacji laserowej może nie przynieść pożądanych skutków. Powodem takiej sytuacji jest to, że włosy nie rosną nigdy w jednakowy sposób. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu, natomiast inne aktualnie są w fazie uśpienia i mają zbyt mało melaniny, aby laser mógł na nie zadziałać we właściwy sposób. Osobom korzystającym z usług naszego gabinetu zalecamy powtarzanie zabiegu jeden raz na miesiąc przez okres pół roku. Po upływie tego czasu depilacja laserowa powinna być wykonywana raz na rok.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Aby depilacja laserowa przyniosła zamierzony efekt, musi zostać wykonana przynajmniej kilka razy. Zazwyczaj już 6 sesji wystarczy, aby całkowicie usunąć zbędne owłosienie i zahamować pojawianie się nowych włosków. Kosmetolog opracowuje plan przebiegu usuwania owłosienia, wykonując zabiegi laserem w odstępach co 4-6 tygodni. Z każdą osobą, która chciałaby wykonać zabieg depilacji laserowej, przeprowadza się wywiad.

Zabieg nie powinien być wykonywany, gdy pacjentka:

 • jest w ciąży lub karmi piersią,
 • cierpi z powodu choroby nowotworowej, epilepsji lub cukrzycy,
 • boryka się z problemem bielactwa, łuszczycy lub bliznowców,
 • ma zdiagnozowane zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ma problemy skórę, zdiagnozowane alergie, rany lub podrażnienia na ciele.

Również przyjmowanie niektórych leków, w tym antybiotyków, czy brak możliwości unikania ekspozycji na słońce mogą stanowić przeciwwskazania do depilacji laserowej.

Wskazania do depilacji laserowej

Często trafiają do nas osoby, dla których depilacja laserowa ma być ostatecznym ratunkiem przed nadmiernym owłosieniem. Wyraźnie widoczne włosy w miejscach takich jak ręce, nogi czy pachy są często źródłem dyskomfortu. Depilacja laserowa staje się wtedy najlepszą metodą na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia i jest znacznie skuteczniejsza niż tradycyjne metody usuwania włosów. Zabieg depilacji laserowej wybierają często osoby mające problemy z:

 • wyjątkowo gęstym owłosieniem
 • owłosieniem szybko odrastającym po depilacji
 • często wrastającymi włoskami
 • niemożliwością wykorzystania innych zabiegów depilacyjnych z powodów zdrowotnych

Przed depilacją laserową

Zanim przyjdziesz na zabieg depilacji laserowej, prosimy o wcześniejszy kontakt. Dzięki temu odpowiemy na wszystkie pytania i ocenimy, czy depilacja w Twoim przypadku jest możliwa. Jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości, rozwiejemy je lub zaproponujemy inne zabiegi laserowe.

Aby depilacja laserowa mogła być wykonana w sposób poprawny, należy zastosować się do zestawu zaleceń naszego gabinetu:

 • należy zaprzestać samodzielnego usuwania owłosienia miesiąc przed wykonaniem zabiegu,
 • należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami miesiąc – trzy tygodnie przed planowaną datą wykonania zabiegu, a w przypadku kuracji z doustnym przyjmowaniem retinoidów, należy zaprzestać przyjmowanie leków pół roku przed zabiegiem,
 • miejsce, które będzie depilowane, należy dzień wcześniej ogolić maszynką,
 • należy zaprzestać opalania (w tym także korzystania solarium) na kilka tygodni przed rozpoczęciem zabiegu.

Po depilacji laserowej

Po wykonaniu zabiegu, jakim jest depilacja laserowa, w miejscu jego wykonania dochodzi do wystąpienia podrażnień oraz obrzęku okołomieszkowego. Nie należy jednak się tego obawiać, gdyż zaczerwienienie skóry oraz wspomniany obrzęk ustępują w znacznym stopniu już po kilku godzin od zakończenia zabiegu, jednak należy wziąć pod uwagę to, że drobny dyskomfort może występować przez okres nawet kilku dni.

Po sesjach depilacji laserowej należy unikać:

 • ekspozycji skóry na słońce przez okres maksymalnie trzech tygodni,
 • kosmetyków, które mogą podrażniać skórę (np. z alkoholem),
 • gorących kąpieli,
 • zabiegów i kosmetyków złuszczających naskórek.
na podzamczuUmów wizytę