Gabinet kosmetyczny, jak się przygotować na wizytę?
Wizyta u kosmetyczki, zwłaszcza pierwsza, to często sprawa, która może rodzić u Ciebie wiele pytań. Jak się przygotować i co mówić w czasie wizyty? Co powinnaś zrobić a czego nie przed udaniem się do jakiegokolwiek gabinetu kosmetycznego?
Bądź przygotowana i pewna, że wiesz wszystko, czego potrzebujesz podczas wizyty u kosmetyczki, niezależnie od tego, czy to pierwsza wizyta czy też testowanie nowego salonu, albo nowego rodzaju oferowanej tam usługi. Z paru niżej zamieszczonych akapitów, przygotowanych razem z mybaze.com, poznasz wszelkie istotne informacje, które pomogą Ci podczas przygotowywania się do każdej wizyty w salonie kosmetycznym.
Cel wizyty u kosmetyczki?
Konieczne jest w tym miejscu rozróżnienie celu, w jakim wybierasz się do kosmetyczki czy chodzi o konkretny zabieg, na jaki już się zdecydowałaś czy też jest to bardziej forma konsultacji kosmetycznych. W wielu przypadkach wizyta w gabinecie może mieć bardziej charakter zwykłych rad, które zostaną Ci udzielone przez wykwalifikowaną kosmetyczkę wyjaśniającą, jak powinnaś dbać o Twój typ cery oraz jakie kosmetyki powinnaś wybierać w tym celu. Informacje tego typu są wręcz nieocenione, jeżeli pochodzą od specjalisty, który ocenił Twoją skórę i dobrał do niej odpowiedni rodzaj postępowania oraz zabiegi, które warto, abyś wykonała. Marnowanie Twojego czasu na działania nic nie wnoszące jest również marnowaniem pieniędzy, a dzięki dobrym wskazówkom możesz tego uniknąć.
Jak się zatem przygotować do wizyty w gabinecie kosmetycznym?
Jak już było wspomniane, co robić przed wizytą zależy od jej celu – mogą to być konsultacje albo wybrany już przez Ciebie właściwy zabieg kosmetyczny. Przed konsultacjami nie jest konieczne, abyś przygotowywała się w jakikolwiek sposób. Właściwie musisz tylko ładnie i wygodnie się ubrać- na każdą wizytę u kosmetyczki, odpowiednie mogą być na przykład bluzki damskie, wiele bluzek damskich znajdziesz na stronie https://mybaze.com/pl/bluzki-damskie/, dzięki którym łatwo będzie Ci odsłonić dłonie albo szyję i dekolt. Również w przypadku różnych mniej inwazyjnych zabiegów nie są niezbędne większe i dłuższe przygotowania. Jednak pewne znacznie poważniejsze rzeczy mogą wymagać podjęcia większych przygotowań i działań przed wizytą w gabinecie kosmetycznym.
Są to między innymi:
- zabiegi wykonywane na twarzy – właściwie możesz udać się prosto do gabinetu, gdzie przed zabiegiem kosmetyczka powinna zmyć Twój makijaż;
- zabiegi wykonywane na dłoniach – również w tym przypadku żadne specjalne przygotowania nie są konieczne. Czasami możesz wykonać pewne rzeczy samemu, co skróci czas wizyty w gabinecie, ale jednak nieprawidłowe usuwanie na przykład lakieru z paznokci czy tym podobne sprawy mogą utrudnić wykonanie pewnych rodzajów zabiegów i zamiast się skrócić Twoja wizyta ulegnie wydłużeniu lub jej efekt nie będzie taki jak oczekujesz;
- zabiegi wykonywane na stopach – sytuacja wygląda identycznie jak w przypadku zabiegów wykonywanych na Twoich dłoniach;
- zabiegu na ciało – to liczne zabiegi, które obejmują znacznie większe części Twojego ciała. Są to przykładowo depilacja pastą cukrową albo woskiem czy fotodepilacja. Niektóre z nich będą wymagały przygotowań zajmujących nawet parę dni. Gdy używany będzie wosk lub cukrowa pasta konieczna jest właściwa długość włosków, gdyż inaczej ten zabieg nie będzie całkiem skuteczny i będzie to tylko z Twojej strony stracony czas oraz wyrzucone pieniądze. Przy fotodepilacji oraz metodach laserowych może być konieczna całkiem inna forma Twoich przygotowań, czyli na przykład zgolenie włosków przed udaniem się do gabinetu – zazwyczaj zalecane na dwa dni przed wizytą;
- zabiegi mocno inwazyjne – takie zabiegi, czyli przykładowo mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa albo peeling chemiczny lub też mikrodermoabrazja – często wymagają zastosowania odpowiednich procedur już po samym zabiegu. Może to być na przykład unikanie słońca czy wiatru oraz mrozu w celu ochrony i tak już podrażnionej skóry twarzy.
Sporo kobiet stara się unikać także wielu zabiegów w czasie całej lub tylko początkowych dni miesiączki. W tym czasie próg bólu jest często znacznie niższy i zabiegi takie stają się mocno bolesne.
O co może i powinna zapytać Cię kosmetyczka?
Przed wykonaniem zabiegu, nawet najmniejszego, dobra kosmetyczka powinna zadać Ci parę bardzo istotnych pytań. Przy różnych zabiegach ich zestaw może być modyfikowany, ale ogólnie musisz być przygotowana na odpowiedzi, które mają za zadanie wykluczyć przeciwskazania, jakimi są obwarowane różne zabiegi.
Czyli mogą zostać poruszone takie sprawy jak:
- alergie, które posiadasz;
- choroby, które posiadasz ze szczególnym uwzględnieniem chorób serca oraz innych chorób przewlekłych;
- leki oraz suplementy, które przyjmujesz;
- metalowe implanty, które posiadasz;
- rozrusznik serca, który możesz posiadać;
- czy nie jesteś w ciąży lub nie karmisz piersią;
- czy korzystasz z solarium;
- czy przyjmujesz hormony;
- czy miałaś niedawno wykonywane inne zabiegi zarówno te medyczne, jak i kosmetyczne.