Wersje językowe:  PL  EN  DE
Blog – Podzamcze w Szczecinie

Jak w permanentny sposób pozbyć się owłosienia z miejsc intymnych?

TEST

Wszelkie domowe sposoby na pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych przynoszą stosunkowo krótkie rezultaty. Nie ma takiej metody, która pozwoliłaby nam raz na zawsze pozbyć się włosów z tych rejonów. Dodatkowo wcale nie jest tak łatwo skutecznie i dokładnie zająć się depilacją partii intymnych

Używanie zwykłej maszynki do golenia może być wręcz niebezpieczne. Z kolei popularne kremy do depilacji w miejscach intymnych mogą powodować podrażnienia, a nawet poparzenia wrażliwej skóry, jeśli nie będziemy postępować ostrożnie. Czy zatem jesteśmy całkowicie bezsilni w walce z uporczywie odrastającym owłosieniem w miejscach intymnych? Otóż nie! Rozwiązaniem trwałym i skutecznym jest depilacja laserowa.

Czym jest depilacja laserowa?

Ta metoda depilacji przeprowadzana jest z zastosowaniem specjalistycznego lasera. W naszym salonie wykorzystujemy zaawansowaną aparaturę Linscan, która uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych w zakresie usuwania owłosienia. Głowica lasera emituje wiązkę promieniowania o skoncentrowanym działaniu. Precyzyjnie trafia w wybrane miejsca na ciele, skanując je i wychwytując melaninę (ciemny barwnik w cebulkach włosowych). Następnie impuls lasera podgrzewa melaninę, uszkadzając ją wraz z całym mieszkiem włosowym. Dzięki temu w sposób nieodwracalny włoski na ciele są usuwane. Metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna i nie szkodzi zdrowiu skóry.

Zabieg trwa stosunkowo krótko. W przypadku miejsc intymnych czas trwania wynosi nie więcej niż pół godziny. Sprzęt, który używamy, wyposażony jest w system chłodzenia, dlatego też depilacja jest praktycznie bezbolesna.

Skuteczność depilacji laserowej miejsc intymnych

Największą zaletą depilacji laserowej miejsc intymnych jest skuteczność przy minimalnym zaangażowaniu pacjenta. Samodzielne usuwanie owłosienia z okolic bikini bywa problematyczne, czasochłonne i dodatkowo trzeba je wykonywać bardzo często, rzadko osiągając przy tym oczekiwany efekt gładkiej skóry. Skóra w tym rejonie jest delikatna, dlatego też zwykle narażeni jesteśmy na podrażnienia, pieczenie, a nawet zranienia.

Laser eliminuje tego rodzaju problemy. Skóra pozostaje jedwabiście gładka i na długi czas pozbywamy się uporczywie odrastających włosów.

Efekt depilacji utrzymuje się nawet kilka lat. Przez cały ten czas nie trzeba stosować żadnych innych metod usuwania owłosienia. Ze względu na specyfikę wzrostu włosów dla uzyskania najlepszych rezultatów pacjenci poddają się kilku zabiegom w serii. Cały proces trwałej depilacji laserowej trwa ok. 2 lat i w tym okresie pacjent powinien poddać się zabiegowi w gabinecie, gdy pojawiają się miejscowo włoski.

Czy depilacja laserowa miejsc intymnych jest bezpieczna?

Depilacja laserowa miejsc intymnych to bezpieczny zabieg, ale musi być wykonywana w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej przez specjalistów używających odpowiedniego sprzętu. Przed każdym zabiegiem przeprowadza się wywiad z pacjentem, poznając szczegóły na temat jego zdrowia oraz przyjmowanych leków. Dopiero po takim wywiadzie kosmetolog opracowuje plan przebiegu usuwania owłosienia.

Zabieg nie może być wykonany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, u chorych na nowotwory, epilepsję lub cukrzycę, a także u osób borykających się z problemem bielactwa, łuszczycy, bliznowców, ze zdiagnozowanymi zaburzeniami krzepliwości krwi, problemami skórnymi, ranami, alergiami czy podrażnieniami na ciele.

Add CommentYour email address will not be published

na podzamczuUmów wizytę