Wersje językowe:  PL  EN  DE
Blog – Podzamcze w Szczecinie

Metoda HIFU — na czym polega i jakie daje efekty?

TEST

Metoda HIFU często określana jest mianem liftingu bez skalpela. I rzeczywiście jest to zabieg bezinwazyjny, niepozostawiający żadnych widocznych śladów, chociaż jego głębokość oddziaływania może sięgać nawet do 4,5 mm pod skórę.

Na czym polega HIFU? W czym tkwi tajemnica skuteczności tej metody? Komu jest rekomendowana? Dowiesz się tego, czytając dalszą część naszego artykułu.

Specyfika metody HIFU

HIFU to skrót z ang. High Intensity Focused Ultrasound, a oznacza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Jest to jedna z najlepszych dostępnych obecnie technologii w zakresie nieoperacyjnego liftingu skóry. Jej zaletą jest — jak już zostało wspomniane — głębokość oddziaływania pod skórą, bez śladów na zewnątrz i konieczności rekonwalescencji.

Zabieg HIFU jest określany jako nieinwazyjny, ponieważ nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. W praktyce jednak HIFU jest mocno inwazyjne, w czym właśnie tkwi tajemnica jego skuteczności. Do wdrożenia tej metody potrzeba nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale również dużego doświadczenia ze strony kosmetologa. Po zabiegu nie ma śladów ingerencji, jednak to tylko pozory — fale ultradźwiękowe wywołują w głębi skóry kontrolowane poparzenia, które stymulują regenerację tkanki i skracanie włókien kolagenowych. Ultradźwięki są mocno skoncentrowane i kumulują się punktowo w głębi skóry. W ten sposób można uzyskać zadowalające, a wręcz zaskakujące efekty odmłodzenia.

Metoda HIFU — dla kogo?

Metoda HIFU to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest głównie lifting. Zapewnia mocne ujędrnienie skóry, dzięki czemu można uzyskać efekt odmłodzenia. Warto jednak pamiętać, że HIFU nie pozwoli nam zlikwidować istniejących już zmarszczek. Jest jednak jedną z najskuteczniejszych obecnie metod liftingujących. Doskonale nadaje się do wyostrzenia konturów żuchwy, uniesienia tzw. chomików, podniesienia brwi. Bardzo dobre efekty pozwala uzyskać przy liftingu policzków oraz szyi.

Metoda HIFU jest szczególnie rekomendowana osobom w wieku 35-50 lat. Dlaczego akurat ta kategoria wiekowa? U osób młodych zwykle nie ma potrzeby wykonywanie tego rodzaju zabiegów. U ludzi starszych z zaawansowanymi zmarszczkami i mocno opadającą skórą, nie będzie możliwości uzyskania efektu, który satysfakcjonowałby pacjenta. HIFU nie jest rekomendowane też osobom zbyt chudym ani o zbyt dużej tuszy, gdyż również efekty mogą nie być satysfakcjonujące. W tych przypadkach lepiej skorzystać z innych dostępnych zabiegów, które będą lepiej dostosowane do potrzeb.

 

Add CommentYour email address will not be published

na podzamczuUmów wizytę